پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
دوشنبه 29 بهمن ماه 1397
Monday 18 February 2019
کد مطلب : ‌5042

120 معدن در استان مازندران فعال است

به گزارش شاتا، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مازندران گفت: از 190 معدن قابل بهره‌برداری استان مازندران 120 معدن مشغول فعالیت هستند.

120 معدن در استان مازندران فعال است
محمد محمدپور عمران افزود: ظرفیت بسیار بالایی در ذخایر معدنی استان وجود دارد اما بهره‌برداری به اندازه ذخایر رشد نداشته است و برخی معادن بنا به دلایل مختلف از جمله عدم سرمایه‌گذاری متقاضی تعطیلی هستند.
وی با اشاره به اینکه قانون واگذاری معادن نیازمند اصلاح است گفت: در حال حاضر وزارتخانه تصمیم مهمی در معاونت معدنی گرفته است که بخشی از قانون اصلاح شود و در قانون جدید، بر روی آورده و دانش متقاضی بسیار تاکید شده است.
این مقام مسئول با بیان اینکه در بحث واگذاری معادن دقت بیشتری باید اعمال شود، اضافه کرد: باید در این بخش از کسانی که دارای دانش و سرمایه حداقلی هستند استفاده شود تا به نحو احسن از معادن بهره برداری شود.
رئیس سازمان صنعت و معدن و تجارت مازندران با تاکید بر اینکه یکی از بزرگترین معضلات در بخش معدن بحث سفته بازی است، گفت : نباید کاغذ خرید و فروش شود بلکه باید کار و سرمایه‌گذاری ریشه داشته باشد و اشخاصی با دانش و تجربه کافی وارد بخش معادن شوند تا بتوان از ذخایر بزرگ معدنی استان استفاده درست صورت گیرد.
googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :