پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
دوشنبه 29 بهمن ماه 1397
Monday 18 February 2019
کد مطلب : ‌5044

پیش بینی تولید 7 تن طلا در سال 96

تولید طلای ایران تا سال 96 به 7 تن در سال می رسد که معدن طلای زرشوران بالاترین سهم را دارد.

پیش بینی تولید 7 تن طلا در سال 96
به گزارش شاتا، بر اساس پیش بینی های صورت گرفته و با تکمیل طرح هایی که برای تولید این فلز گرانبها در حال اجراست میزان تولید شمش طلا در ایران به 7 تن خواهد رسید.
از میان این رقم 6 ‌تن تنها متعلق به معدن طلای زرشوران تکاب در استان آذربایجان غربی است به طوری که با اجرای طرح توسعه ظرفیت تولید آن با رشد 2 برابری از 3 تن فعلی به 6 تن افزایش می یاید.
همچنین 700 کیلوگرم دیگر از رقم تولید مربوط به معادن طلای استان آذربایجان شرقی خواهد بود و تا 300 کیلوگرم نیز در کارخانه تولید طلا در ارغش نیشابور (استان خراسان رضوی) تولید می شود.
در سال 92 میزان تولید واقعی شمش طلا در ایران به بیش از 4.1 تن رسید این در حالی است که تولید شمش این فلز در سال های گذشته با نوسان همراه بود به گونه ای که در برخی از سال ها به یک هزار و 432 کیلوگرم رسید. تولیدکنندگان عمده طلا در کشور تا سال 92 معادن موته،‌آق دره،‌کوه زر،‌زر مهر و معدن سرچشمه بودند اما از اواخر سال قبل، معدن طلای زرشوران در مقیاس 3 تن در سال - به عنوان بزرگ ترین تولیدکننده- پا به عرصه تولید گذاشت.
بلغارستان و لائوس که در محدوده 7هزار کیلوگرم شمش طلا تولید می کنند در رده 42 و 43 جهانی قرار دارند در حالی که ایران در آن سال در رتبه 68 جهانی ایستاد اما در سال 2014 با افزایش تولید طلا تا 4هزار و 196 کیلوگرم جایگاه بهتری در رتبه بندی جهانی پیدا کرد. از همین رو ایران با تولید 7هزار کیلوگرم شمش طلا می تواند بیش از 20 پله در جایگاه جهانی صعود کند.
googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :