پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
دوشنبه 29 بهمن ماه 1397
Monday 18 February 2019
کد مطلب : ‌5097

جنوب کرمان 400 میلیون تن ذخیره تیتانیوم دارد

ایرنا - مشاور عالی وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به ظرفیت های معدنی در جنوب کرمان گفت: ذخیره تیتانیوم در این منطقه 400 میلیون تن است.

جنوب کرمان 400 میلیون تن ذخیره تیتانیوم دارد
بهروز ریاحی روز دوشنبه در حاشیه بازدید از شهرک صنعتی شهرستان جیرفت در جمع خبرنگاران افزود: ذخایر تیتانیوم جنوب کرمان که عمده آن در شهرستان کهنوج می باشد یکی از با ارزش ترین ذخایر کشور است.
وی با اشاره به رکود 10 ساله فعالیت در کارخانه تیتانیوم شهرستان کهنوج بیان کرد: با پیگیری های انجام شده مراحل سرمایه گذاری در این کارخانه در حال انجام است و پیش بینی می شود در هفته دولت به بهره برداری برسد.
وی گفت: با بهره برداری از این کارخانه بیش از 300 نفر به صورت مستقیم و یکهزار نفر به صورت غیر مستقیم مشغول بکار خواهند شد.
مشاور عالی وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: با استقرار کامل سازمان صنعت، معدن و تجارت در این منطقه امیدواریم بانک صنعت و معدن، سازمان نظام مهندسی معدن و خانه معدن در این منطقه راه اندازی شود.
وی گفت: اگر سرمایه گذاران تمایل به سرمایه گذاری در جنوب کرمان را داشته باشند زمین در شهرک های صنعتی با قیمت کارشناسی به آنها واگذار می شود.
ریاحی با اشاره به فعالیت سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب استان کرمان گفت: در یک سال نیم گذشته صدور جواز تاسیس در این سازمان 205 درصد رشد داشته است.
وی تاکید کرد: جنوب کرمان به دلیل ظرفیت بالا و توانمندی در بخش کشاورزی، معدنی و صنایع تبدیلی کشاورزی یکی از قطب های توسعه آینده کشور محسوب می شود.
وی گفت: میل به سرمایه گذاری در این منطقه رشد خوبی داشته و افزایش 205 درصدی صدور جواز تاسیس بیانگر این موضوع است.
مشاور عالی وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: در یکسال و نیم گذشته بیش از 30 پروانه بهره برداری در جنوب کرمان صادر و با فعالیت 30 واحد زمینه اشتغال بیش از یکهزار و 500 نفر فراهم شده است.
سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب استان کرمان مستقل از مرکز استان فعالیت می کند و هفت شهرستان جیرفت، عنبرآباد، فاریاب، رودبار جنوب، کهنوج، قلعه گنج و منوجان را زیر پوشش دارد.
googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :