پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
پنج‌شنبه 23 اردیبهشت ماه 1400
Thursday 13 May 2021
کد مطلب : ‌8754
مجری طرح احداث کمپ ورزشی ورزقان خبر داد:

آغاز اجرای اولین کمپ بین‌المللی و بزرگ‌ترین کمپ ورزشی کشور با حمایت شرکت مس

محسن رضوانی‌‌زاده با بیان این‌که این طرح در ارتباط با نگاه مسئولیت اجتماعی شرکت مس و با هدف گسترش امکانات ورزشی در منطقه ورزقان تعریف شده است، اظهار داشت: زمین اختصاصی اولیه برای این پروژه 4.5 هکتار درنظر گرفته شده بود که که با مطالعات صورت‌گرفته ...

آغاز اجرای اولین کمپ بین‌المللی و بزرگ‌ترین کمپ ورزشی کشور با حمایت شرکت مس

محسن رضوانی‌‌زاده مجری احداث کمپ ورزشی ورزقان با بیان این‌که این طرح در ارتباط با نگاه مسئولیت اجتماعی شرکت مس و با هدف گسترش امکانات ورزشی در منطقه ورزقان تعریف شده است، اظهار داشت: زمین اختصاصی اولیه برای این پروژه 4.5 هکتار درنظر گرفته شده بود که با مطالعات صورت‌گرفته و تلاش‌های دکتر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت مس مجوز زمین 12 هکتاری گرفته شد.
به گزارش مس پرس، رضوانی زاده با بیان این مطلب درباره سایر دلایل تعریف این طرح در شهرستان ورزقان، گفت: با قهرمانی‌های پی در پی باشگاه مس سونگون و درخشش تیم فوتسال این باشگاه در مسابقات ملی و آسیایی نیاز به ایجاد یک کمپ ورزشی و ایجاد شرایط برای برگزاری مسابقات در شهرستان ورزقان احساس می‌شد.
به گفته رضوانی‌زاده اهداف اقتصادی در تعریف این طرح نیز مطرح بود تا باشگاه مس سونگون بتواند درآمد‌زایی داشته باشد و از نظر اقتصادی در آینده به سمت تامین منابع مالی خودش حرکت کند.
وی درباره ویژگی‌ها و خصوصیات این طرح گفت: پلن کلی پروژه شامل یک سالن فوتسال 3 هزار نفره، دو عدد زمین چمن، سالن کشتی، سالن ورزش های چند منظوره، ساختمان اداری باشگاه و مجموعه اقامتی می‌باشد.
مجری طرح احداث کمپ ورزشی ورزقان یادآور شد: در طراحی این کمپ، استانداردهای جهانی رعایت شده است و در این زمینه از دو کمپ بین المللی بازدید صورت گرفته و کلیه استانداردها چک و رعایت شده است.
رضوانی‌زاده با بیان این‌که از مساحت 12 هکتاری قریب به 75 هزار متر مربع طراحی صورت گرفته است اضافه کرد: زمان بندی پروژه در صورتی که کل فاز های عملیاتی با هم انجام گیرد سه سال می باشد و  طبق دستور دکتر سعدمحمدی و هیئت مدیره محترم فاز اولیه پروژه شامل اجرای سالن سه هزار نفری و دو عدد زمین فوتبال و طراحی فضا می‌باشد که طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده 24 ماه زمان می‌برد.
به گفته رضوانی‌زاده برآورد کل هزینه این طرح طی سه سال مبلغ 550 میلیارد تومان است.
وی با بیان اینکه این طرح باعث اشتغال‌زایی در منطقه خواهد شد،تصریح کرد: پروژه به صورتی طراحی شده است که چند تیم به‌طور همزمان می توانند در کمپ اردو بزنند و از نظر آب و هوایی و ارتفاع از سطح دریا یک موقعیت بسیار ویژه و ایده‌آل برای تیم‌ها است.

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :