پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
پنج‌شنبه 23 اردیبهشت ماه 1400
Thursday 13 May 2021
کد مطلب : ‌8836
مدیرعامل مس در پیام نوروزی:

امید به «آینده روشن» شور زندگی در آدمی می‌دمد

مس پرس: دکتر «اردشیر سعدمحمدی»، مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران، با صدور پیامی عید نوروز و فرارسیدن بهار سال 1400 خورشیدی را به مردم ایران و همۀ فعالان بخش صنعت مس کشور تبریک گفت.

امید به «آینده روشن» شور زندگی در آدمی می‌دمد

یا مقلب و القلوب و الابصار
یا مدبر اللیل و النهار
یا محول الحول و الاحوال
حول حالنا الی احسن الحال

نوروز رستاخیز طبیعت، آغاز رویش و تولدی دوباره است، اگرچه در این برآمدن صدای گام‌های بهار؛ جسم و جان بشریت رنجور و ناجوانمردانه، زخم یک پاندمی منحوس را بی‌تابانه به امید پایان تحمل می‌کند؛ مگر نه اینکه «ان مع العسر یسری.»
همین امید به «آینده روشن» و باور به آن، شور زندگی را در آدمی می‌دمد و او را زنده می‌سازد و بشارت می‌دهد که بهار یعنی زمستان را دوامی نیست و حال که نفس این زمستان سخت و سیاه به شماره افتاده، سر تسلیم فرود می‌آوریم به ندای آسمانی که به ما قول آسایش در پی هر سختی داده است.
باری، سال 99 با همه سختی‌ها، قرنطینه‌های بی‌سابقه، تجربه‌های جدید زندگی جمعی، تحریم‌های ظالمانه و همه فراز و فرودش به پایان رسید. نباید در گذشته ماند و از عقربه زمان جا بمانیم. نگاه به آینده با امید به فرداهای بهتر و باشکوه‌تر ما را از هر گزندی مصون می‌دارد چراکه نوروز با پیام رستگاری آمده است.
در سال‌های آغازین قرن جدیدی که پیش روی ماست، شرکت ملی صنایع مس ایران به اوج پختگی می‌رسد و پنجاه‌ساله می‌شود. در آن سال باید تجربه نیم قرنی را جشن و به فال نیک گرفت. پرسش مهم در افق پیش رو این است که استراتژی ما برای پنجاه‌سالگی شرکت مس چیست؟ قرار است در آن سال که خیلی زود فراخواهد رسید چگونه شرکتی باشیم؟ میانسال و کارکشته یا فرتوت و ازکارافتاده؟ همچنان شاخص‌ساز و در اوج یا تأثیرپذیر و متزلزل؟
تعصب و تخصص و درایت همکاران ما می‌طلبد که با پشتوانه دهه‌ها فعالیت تخصصی، همچنان رفیق روزهای سخت شرکت باشیم و دغدغه ما پاسخ به سؤالاتی باشد که در آستانه ورود به پنجاه‌سالگی با آن مواجه خواهیم بود.
شرکت ملی صنایع مس ایران در سال بیم و امید و مملو از فراز و نشیب 99 نه تنها گام‌های استواری برای تحقق اقتصاد مقاومتی برداشت بلکه با رشد تولید 12 درصدی نسبت به سال 1398، 280 هزار تن کاتد را برای نخستین بار در تاریخ صنعت مس تولید کرد  تا «جهش تولید» را معنی بخشد. از سوی دیگر، تولید کنسانتره مس کارخانجات تغلیظ شرکت به میزان 1میلیون و 200 هزار تن بیشترین رکورد ثبت‌شده تولید تاریخ شرکت است موفقیت در حوزه اکتشافات حفاری با رشد بیش از 50  درصدی نسبت به سال 98، وضعیت بسیار مطلوب فروش و رشد بیش از 90  درصدی در این حوزه نسبت به سال گذشته و دستاوردهای بی‌سابقه در بومی‌سازی قطعات تنها گوشه‌ای از این توفیقات است.
برآنیم که باید این راهی که آغازشده را با نقشه راه دقیق و هوشمندانه تا سال 1404 چنان پی‌بگیریم که در باشگاه ده شرکت برتر تولید مس جهان حضور یابیم.
به امید دستیابی به موفقیت‌های روزافزون و ضمن تبریک عید فرخنده نوروز باستانی و با بهترین درودها و آرزوها برای همه همکاران نجیب و خانواده‌های ارجمندشان، امیدوارم تندرست و شاد باشید و غم از جسم و جان‌تان دور باد.

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :