پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
چهارشنبه 2 تیر ماه 1400
Wednesday 23 June 2021
کد مطلب : ‌8859
میتسوبیشی متریالز خبر داد

خرید 30 درصد سهام یک معدن مس در شیلی

شرکت ژاپنی میتسوبیشی متریالز با خرید سهام جدید، فرآیند خرید 30 درصدی سهم معدن مس Mantoverde را در شمال شیلی از شرکت Mantos Copper به ارزش 275 میلیون دلار (معادل 229 میلیون یورو) تکمیل کرد.

خرید 30 درصد سهام یک معدن مس در شیلی

طبق یکی از شرایط قرارداد، شرکت MMC سهمیه‌بندی 784 میلیون دلاری هزینه سرمایه‌ای را برای یک واحد تغلیظ جدید و سد باطله جهت کمک به استخراج و فرآوری سنگ سولفیدی به‌عنوان بخشی از توسعه این معدن پرداخت می‌کند. شروع این پروژه، برای سال 2023 برنامه‌ریزی‌شده است.
این توافق، شامل تعدیل سرمایه در گردش نسبت به اعلام اولیه این معامله در سال گذشته می‌شود که قیمت خرید، حدود 236 میلیون دلار تعیین‌شده بود.
این معامله پس از تکمیل تأمین مالی 520 میلیون دلاری این پروژه در ماه گذشته انجام شد که به گفته Mantos Copper، بزرگ‌ترین تأمین مالی پروژه در بخش معدن پس از آغاز کووید-19 بود.
شرکت ذوب مس MMC همچنین اعتبار 60 میلیون دلاری برای پوشش مازاد هزینه احتمالی تأمین می‌کند؛ بنابراین، این شرکت اعلام کرده است که 42 درصد از تولید کنسانتره معدن Mantoverde با احتساب حق 30 درصدی با توجه به سهام مالکیتی، به این شرکت تعلق دارد. به گفته شرکت MMC، ذخایر این معدن روباز حدود 2/1 میلیون تن مس محتوی است و انتظار می رود که کل تولید تا پایان عمر عملیاتی در سال 2041 حدود 1/7 میلیون تن باشد. شرکت Mantos Copper با سهم 69/99 درصدی، همچنان مالک اصلی این معدن است./ رویترز

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :