پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
شنبه 31 اردیبهشت ماه 1401
Saturday 21 May 2022
کد مطلب : ‌5109

ایجاد دفاتر مهندسی معدن در کشور

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت از ایجاد دفاتر مهندسی معدن مانند دفاتر خدمات پلیس 10 امسال در کشور خبر داد.

ایجاد دفاتر مهندسی معدن در کشور
جعفر سرقینی در سیزدهمین اجلاس هیئت عمومی سازمان نظام مهندسی معدن ایران با اشاره به تاسیس این سازمان در 13 سال گذشته اظهار کرد: توقع داشتیم سازمان نظام مهندسی معدن در مدت مذکور ارتقا پیدا کند اما انتظارات برآورده نشده است.

وی ادامه داد: در مدت هشت سال گذشته فعالیت های معدنی به دلیل شرایط موجود رشد و نمو نداشته و نیازمند تلاش بیشتری برای ارتقا است.

سرقینی با بیان اینکه نظام مهندسی معدن ایران بر پایه پاسداری قوانین و حراست از منافع و انفال کشور فعالیت می کند، تصریح کرد: سازمان مذکور خود را باید برای رشد و توسعه کشور آماده کند.

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت به خودکفایی کشور در عرصه های مختلف اشاره کرد و افزود: به پشتوانه استفاده از معادن توانستیم در مقابل تحریم ها ایستادگی کنیم.

وی با اشاره به وظیفه وزارت صنعت، معدن و تجارت و همچنین سازمان نظام مهندسی معدن در دوران پساتحریم، بیان کرد: وظیفه استخراج بهینه و بهره وری بالا را به عهده داریم.

سرقینی بر توجه مسئولان فنی در عرصه های معدنی تاکید کرد و گفت: وجود مهندس معدن و زمین شناس در معادن حائز اهمیت است.

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت از تعیین صلاحیت 700 نفر برای برون سپاری فعالیت های معدنی در کشور خبر داد و یادآور شد: افراد حقیقی و حقوقی برای فعالیت های معدنی در سازمان نظام مهندسی معدن ارزیابی می شوند.

وی با بیان اینکه بازرسی از معادن از طریق تشریفات قانونی به شرکت های مشاوره ای در استان ها واگذار شده است، اظهار کرد: امسال دفاتر نظام مهندسی معدن مانند دفاتر خدمات پلیس + 10 و دفاتر خدمات پستی در کشور ایجاد می شود.

برگزاری انتخابات دوره جدید شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان نیز در اجلاس مذکور از برگزاری انتخابات دوره جدید شورای مرکزی خبر داد و گفت: انتخابات مذکور یکی از برنامه های اصلی اجلاس سیزدهم هیئت عمومی سازمان نظام مهندسی معدن است.

کریم توکل نیا با اشاره به اینکه هیئت عمومی سازمان نظام مهندسی معدن متشکل از اعضای هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی معدن در استان ها است، تصریح کرد: طبق ماده 19 قانون، اجلاس سراسری هیئت عمومی سازمان نظام مهندسی ایران به صورت سالانه در کشور تشکیل می شود و تاکنون 12 هیئت عمومی در استان های مختلف تشکیل شده است.

سیزدهمین اجلاس هیئت عمومی سازمان نظام مهندسی معدن ایران ششم و هفتم مرداد ماه در دهکده ساحلی بندر انزلی برگزاری شد.
 


 

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :