پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
شنبه 31 اردیبهشت ماه 1401
Saturday 21 May 2022
کد مطلب : ‌5269

افزایش قیمت مس در بورس کالا

همانطور که بر اساس پیش‌بینی کارشناسان حوزه فلزات پایه انتظار می‌رفت قیمت مس در معاملات روز گذشته بورس کالای ایران با افزاش 12 صدم درصدی نسبت به آخرین معامله در هفته گذشته رو‌به‌رو شد.

افزایش قیمت مس در بورس کالا
بر این اساس قیمت مس مفتول در بورس کالای ایران با افزایش 20تومانی در هر کیلو همراه شد، اما کاتد رشد 15تومانی را در این روز تجربه کرد.
به گفته کارشناسان حوزه فلزات پایه این رشد اندک قیمت فلز سرخ در این روز به دلیل افزایش نرخ میانگین هفتگی آن در بورس کالایی لندن بوده است. از طرفی در این روز تقاضای مس کاتد نسبت به میزان عرضه به شدت کاهش یافت که به عقیده یکی از فعالان آگاه، عامل اصلی آن علاوه بر کاهش نقدینگی شرکت‌های خریدار از بورس کالا، افت و خیز پی در پی نرخ مس در بازار لندن بوده است.
بنابراین روز جمعه، مس لندن قیمت 5 هزار و 155 دلار را به ازای هر تن ثبت کرد که با افزایش 19/ 0 درصدی نسبت به آخرین معامله رو‌به‌رو بوده است.
به این ترتیب در معاملات بورس کالای ایران، در گروه مس، شرکت ملی صنایع مس ایران با 3500 تن مس مفتول در تالار محصولات صنعتی و معدنی حاضر شد. این شرکت همچنین 4000تن مس کاتد را در این تالار عرضه کرد. از دیگر محصولات عرضه شده شرکت ملی صنایع مس ایران در این روز می‌توان به 20 هزار تن انواع مس کم عیار، 140 تن سولفور مولیبدن و 18 تن کنسانتره فلزات گرانبها اشاره کرد. علاوه بر این، 270 تن مس مفتول شرکت صنایع تولیدی دنیای مس کاشان در این روز عرضه شد.
بر این اساس، مس کاتد شرکت ملی مس با قیمت 16 هزار و 730تومان در هر کیلو به فروش رسید که نسبت به هفته گذشته افزایش 15 تومانی را تجربه کرده است. از سوی دیگر کل عرضه برای این محصول 4هزار تن بوده در حالی که میزان تقاضا 920 ثبت شده است. همچنین مفتول مس شرکت ملی مس نیز با قیمت پایه 17 هزار و 446 تومان عرضه شد که نسبت به آخرین عرضه، افزایش 20 تومانی را در هر کیلو به ثبت رساند. کل عرضه برای این محصول 3500 تن بوده است، در حالی که تقاضاکنندگان خواستار 520 تن از این محصول بوده‌اند. مفتول مس شرکت دنیای مس کاشان نیز در این روز با قیمت پایه 17 هزار و 501 تومان عرضه شد که نسبت به آخرین عرضه در هفته گذشته با رشد 12 تومانی در هر کیلو مواجه شد. کل عرضه برای این محصول 300 تن بود، اما با تقاضای 220 تنی مواجه شد.
سحر نمایشی
googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :